Євроклуб




Відбувся "Ярмарок проектів"-2016

Нещодавно у Кіровоградському обласному центрі дитячої та юнацької творчості пройшов обласний семінар лідерів та керівників євроклубів “Ярмарок проектів”, організований Радою євроклубів Кіровоградщини. До участі у заході запрошені Останній В.М., начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА, Журавльова О.В, головний спеціаліст управління освіти Кіровоградської міської ради та волонтери Корпусу Миру США в Україні.Вихованці гуртків "Євроклуб" (керівник Ковальова Л. В.) та "Медіа культура" (керівник Денисова Ю. В.) представили поважній спільноті власний екологічний проект "Чистий світ".
Гурток "Євроклуб".



Що таке Євроклуб?

Євроклуб – форма організації молоді, що сприяє творчій реалізації її членів, залученню молоді до участі в європейських ініціативах, інформуванню з питань європейської інтеграції, громадянській освіті та громадській діяльності молоді.


Євроклуби можуть реєструватись як громадські молодіжні організації, або існувати при навчальних закладах, громадських організаціях, підприємствах.

Перші Євроклуби виникли в Португалії, звідки поширились в країнах Європи та в світі. В Україну Євроклуби прийшли з Росії у середині 1990-х років, після чого надзвичайно поширились у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, громадських організаціях, закладах позашкільної освіти тощо.

Починаючи з 2004 року, відповідно до державних програм з інформування громадськості з питань європейської інтеграції, в Україні проголошена підтримка розвитку Євроклубів, однак, реальних кроків з боку держави зроблено практично не було. Основним донором для Євроклубів було і залишається Представництво Європейського Союзу (до грудня 2009 року - Представництво Єврокомісії) в Україні, яке вже впродовж декількох років на конкурсній основі підтримує річні загальнонаціональні проекти з розвитку Євроклубів в Україні.

Напрямки роботи:



1. Розширювати знання про Європу та ЄС серед молоді.
2. Поширювати знання про Україну в країнах ЄС.
3. Сприяти розвитку європейського мислення, формуванню нового типу свідомості учнів.
4. Полегшувати шляхи комунікації між українською та європейською молоддю.
5. Удосконалювати мовні навички.
6. Покращувати освітню систему України в контексті євроінтеграції.



Соціальний проект
«Горизонти порозуміння»

Проект створювався для широкого загалу.

Завдання проекту:

пояснити важливість питання толерантності у сучасному суспільстві, акцентувати увагу на необхідності порозуміння.

Основні результати реалізації проекту:

– учні, які приймали участь у створенні проекту, дізналися більше один про одного, почали більше спілкуватися та проводити час разом навіть у позашкільний час;

– за час створення проекту їх творчі здібності та вміння розвивалися, діти змогли розкритися та навчитися новому одне від одного;

– учасники гуртка ознайомилися з тематичною літературою, це допомогло їм стати терпимішими один до одного;

– діти поширювали отриману інформацію, обговорювали її зі своїми шкільними друзями;

– учні Смолінського НВО зацікавилися проектом завдяки яскравим фотографіям, які створили учасники проекту.

Перспективи розвитку проекту:

– надалі плануємо об’єднуватися та працювати над проектом, створювати нові плакати, залучивши інших школярів, зокрема молодшого шкільного віку;

– питання толерантності буде підніматися у статтях редакційної колегії шкільного журналу Смолінського НВО «Велика перерва».

Ми чудово розуміємо, що кожна людина незалежно від віку і статі особлива, а її внутрішній світ – це щось незвідане і ніжне, таке, що треба поважати та оберігати.

Саме тому ми вирішили створити соціальний проект, який зміг би нагадати людям про те, що порозуміння -- важливий ключ, якій відкриває двері у незвідані світи доброти, миру та надії.

Учасниками гуртків «Євроклуб» та «Медіа культура» Смолінського навчально-виховного об’єднання було проведено тематичну фото сесію, яка несе в собі ідею порозуміння та поваги. Цим ми хотіли показати, що незалежно від культурних та національних особливостей люди повинні бути дружелюбними та добрими.

В подальшому на основі отриманих фото ми розробили такі мотиваційні плакати

Плакати розраховані на широку аудиторію користувачів і можуть бути розміщені на сітілайтах та білбордах як інструмент популяризації толерантності та порозуміння у суспільстві. Плакати можуть бути розміщені системно або ж одиночно і використовуватися як допоміжний або основний засіб впливу. Завдяки теплим кольорам та змістовним написам зображення привертатимуть увагу. Отож можна зробити висновок, що в разі виходу плакатів у широкий світ вони будуть помічені і виконають своє особливе завдання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий